Acneea vulgara

Boli de piele

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am facut peeling cu laser a doua zi a aparut pustule albe pe nas si apoi pe fata eu fiind acoperita cu vaselina la recomandarea doctorului ;vazand ca nu trec am aplicat hidrocortizon pe fata o noapte .a doua zi fata sa umplut cu acnee.m-am dus la doctor acesta mi-a spus ca hidrocortizonul mi-a provocat acnee vulgara si mi-a indicat tratament cu antibiotice.nu mai stiu ce sa cred va rog sa-mi dati un raspuns urgent ANA 29 ani

Raspunsuri (4)

anca daniela1

acum 16 ani

eu am facut blue peel (peeling profund) in decembrie si dupa ce mi s-a decojit fata a inceput sa mi se irite f tare. medicul mi- a dat la fel antibiotic si inca il mai iau. inca nu mi s-a refacut complet. de o luna si ceva mi-a dat si sotret. poate asa o sa-ti dea si tie. mie mi-a spus ca mi s-a iritat fata pt. ca a fost peelingul prea profund. iti recomand sa te duci la un ginecolog bun pt. un eco abdominal. mie mi-au gasit un polichist mic. vad ca ai 29 ani. cred ca deja trebuiau sa ti-l gaseasca. eu am 23. sper sa mai vorbim

MONICA5596567

acum 16 ani

exista un tratament care te poate ajuta...daca te intereseaza da-mi un raspuns pe forum

Emma3465

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Mirela Baciu

acum 10 ani

Eu am avut o problema asemănătoare cu acneea.

Am scăpat de acnee si puncte negre după ce am găsit un doctor foarte bun care mi-a dat un tratament anti-acnee eficient.

Medicul mi-a dat sa îmi cumpăr tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation

Pe lângă creme mi-a zis sa schimb săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai si sa mă spăl pe corp.
Eu am mai cumparat si ulei 100% pur de arbore de ceai si am pus cateva picaturi in gelul de dus si in sampon.
La mine efectele au inceput sa apara in cateva zile, …la inceput cosurile si punctele negre au inceput sa se usuce si apoi treptat au disparut complet.
Daca inca ai probleme si nu ai reusit sa scapi te sfatuiesc sa le cauti.