sintrom

Boli de inima Fibrilatia atriala

Postata de cozma137430 cu 13 ani in urma.

Diagnosticul este:FIBRILATIE ATRIALA RECIDIVANTA CONVERTITA ELECTRIC LA RITM SINUSAL,HIPERTENSIUNE ARTERIALA STADIUL II GRUP DE RISC MODERAT,PUNTE MUSCULARA ARTERA DESCENDENTA ANTERIOARA ,TUMORA PULMONARA STANGA OPERATA SI CHIMIOTRATATA.
La externare din spitalul de boli cardiovasculare s-a recomandat sintrom 3/4 cp zilnic timp de o luna.Problema e ca a trecut mai bine de un an si iau in continuare aceeasi cantitate de sintrom.INR -ul se pastreaza in limite normale pentru starea mea de sanatate,dar ma intreb daca ar fi bine sa intrerup acum sintromul daca n-am facut-o atunci.La acea vreme am intrebat un medic cardiolog care mi-a spus sa iau in continuare,dar cum am de luat si alte medicamente cred ca ar fi bine sa renunt la sintrom daca acest lucru nu e foarte periculos.
Chimioterapie nu mai fac sunt doar sub observatie,si starea mea e buna.

Raspunsuri (1)

rodica

acum 13 ani

parerea mea este ca trebuie sa scapi cit mai repede de sintrom.Orice, dar fara sintrom.Are o multime de urmari secundare.Succes si sanatate.