magnerot

Boli de inima

Postata de UnAnonim cu 13 ani in urma.

Buna seara ,
Nu am o problema anume cu inima sau vasele , dar aceasta era cea mai potrivita categorie pentru intrebarea mea.
Am fost acum un an si ceva la cardiolog , pentru ca aveam cateodata intepaturi la inima si , pe de alta parte , mi se parea mie ca am prea multe palpitatii in conditii de stress/emotii si am vrut sa vad daca e totul in regula.
Mi s-a spus ca e totul in regula si ca aceste probleme (plus oboseala cronica , o alta problema de a mea) se datoreaza lipsei de magneziu.
Mi-a prescris Magnerot si mi-a zis sa fac o cura "in fiecare anotimp cu ''r'' " - practic in toate anotimpurile , in afara de toamna.Am facut atunci o ''cura'' si chiar a avut efect , cel putin intepaturile la inima au disparut.
Problema e ca nu mai stiu exact ce mod de administrare mi-a recomandat atunci . De aceea v-as ruga sa-mi dati o sugestie.
Stiu ca mi-a zis sa iau o saptamana sau doua , sa fac pauza(tot asa,o saptamana sau doua) si apoi sa iau din nou , tot o saptamana sau doua - asta in fiecare anotimp cu ''r''. - deci diferit fata de cum scrie pe prospect , plus ca pe prospect scrie sa se ia cate 2 , de 3 ori pe zi,eu nu tin minte sa fi luat asa multe atunci.
Astept un sfat .Multumesc , numai bine.

Raspunsuri (3)

luki

acum 13 ani

magnerotul prescris de cardiolog il puteti lua 10 zile pe luna 2 pastile pe zi

alina

acum 13 ani

magnerotul se ia 2 pastile pe zi-dimineata si la amiaza,,,,seara nu,,,,,timp de 10 zile pe luna,repetati 3 luni la rand apoi pauza.
Aceste cure se fac primavara si toamna.

UnAnonim

acum 13 ani

Multumesc.