ma deranjeaza inima

Boli de inima

Postata de marryyano cu 13 ani in urma.

uneori simt ca nu pot respira si am dureri in jurul inimi mai ales dupa ce beau alcool a doua zi

Raspunsuri (5)

marryyano

acum 13 ani

tot eu sunt bineinteles ca e din cauza alcoolului dar se intampla si cand nu beau sa ma deranjeze inima se poate sa fie din cauza hipertiroidismului?

marryyano

acum 13 ani

va multumesc din suflet!!

IonVasile

acum 13 ani

Cauzele pot fi multiple, de la hipertiroidism nu doare inima (pot aparea palpitatii dar nu dureri de inima). Faceti un consult si investigatii la inima daca durerea persista. Poate fi vorba, inclusiv despre o ischemie cardiaca. Nu mai consumati alcool daca aveti astfel de simptome...

mikmok

acum 13 ani

Trebuie sa mergi la medicul de familie. Acesta este cel care isi va da seama daca este cazul sa te prezenti la un cardiolog. Nu-ti fie frica, ECG-ul consta in masurarea impulsurilor pentru a verifica daca totul functioneaza OK.

marryyano

acum 13 ani

multumesc pentru sfatul dvs ,sanatate!!!