limita glicemiei

Boli de inima

Postata de danucci cu 13 ani in urma.

am avut glicemia 1/32 care este limita admisa?

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 13 ani

Aş dori de la dumneavoastră valoarea exprimată corect. Ceea ce aţi scris nu reprezintă nimic.

silvia162

acum 13 ani

am 50 de ani .inaltimea de 1.65m 80kg, Sunt la menopauza de 2 ani indusa chirurgical, glicemia de 105mg recoltata pe nemincate dimineata, Hemoglobina glicozilata 6.50....ce trebuie sa fac? Va rog sa-mi dati un sfat, unde trebuie sa merg? Multumesc anticipat!

Iuli

acum 13 ani

Trebuie sa slabiti. Odata ce veti slabi, va vor disparea multe probleme de sanatate. Mai mult decat atat poate va spune domnul doctor sau un medic la care va veti duce.

marcela

acum 13 ani

Cind ai glucoza in singe,pe nemincate,105,si hb glicozilata 6,50 trebuie sa te gindesti la un diabet incipient si sa mergi la un medic diabetolog,ptru a-ti prescrie un regim cu 1500 calorii pezi si sa-ti dea si tratament

ene ioan

acum 9 ani

am 53 ani , inaltime 1,76m , greutate 82 kg , am glicemie 120-122 zilnic si nu scade cu regim alimentar strict , iar colesterolul il am in limite normale max 200. Ce este de facut , astept raspuns de la dvs.Multumesc, Ioan ENE