irinel

Boli de inima

Postata de yris1981 cu 13 ani in urma.

acum 1 an stateam la tv si ma uitam la o comedie.la un moment dat am ras mai cu pofta.atunci m a luat o durere foarte puternica in zona inimiicare m a tinut vreo 6 ore.nu puteam nici sa respir bine.cand inspiram mai tare ma durea si mai tare.in fine am adormit pe la 4 dimineata nu putam sa stau doar cu fata in sus .daca ma intorceam ma durea mai tare.de atunci am inceput sa am dureri in zona inimii. o data la doua trei zile.pare ca ma doare inima.am fost la un cardiolog bun.si a zis ca nu am nimic ca sunt sanatos tun.eventual sa fac mai mult sport .am facut si ekg si ecografie.poate cineva sa mi explice?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Acum 1 an a fost cel mai probabil un junghi intercostal (ceva total banal) care te-a speriat in asa hal incat de atunci crezi ca ai ceva la inima, de fapt s-a instalat doar o stare de anxietate. Iti recomand sa consulti un psiholog.