Inima

Boli de inima

Postata de claudia471 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,sunt Claudia am 23 de ani.De aproximativ 4-5 ani au inceput intepaturile la inima,erau rare,dar de un an durerea si intepaturile sau accentuat,obosesc mult prea repede si am mai observat un simptom si anume faptul ca,simt ca raman fara aer cateva secunde.Nu am fost la niciun consult medical,pentru ca am ignorat,dar incep sa ma ingrijorez deoarece durerile persista mult si nu stiu care ar fi motivul.Daca puteti sa imi dati sfaturi cu privire la ceea ce sa fac si ce s-ar putea sa am.
Va multumesc si va urez o zi buna.

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 13 ani

Un consult la cabinetul de cardiologie : EKG si ecocardiograma.

Dr. Horatiu Moldovan

acum 13 ani

Totul trebuie inceput cu o consultatie medicala specializata.
Va recomand sa va adresati unui cardiolog.

Medic Epuran

acum 13 ani

În primul rând prezentând aceste simptome, nu ar fi trebuit să stai aşa mult timp. Recomand consultul unui medic cardiolog, care este cel mai în măsură să pună un diagnostic corect şi să prescrie un tratament, ţintit pe această problemă.