durere inima

Boli de inima

Postata de maduu03 cu 10 ani in urma.

Buna seara...Am 20 de ani si de aproape 3 zile simt o durere (usturime) in piept , tuse seaca, am mainile si picioarele reci , iar mana stanga imi amorteste .. sunt ff speriata..ce poate fi? va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (2)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

la varsta asta este putin probabil sa ai o durere de inima. usturimea din piept poate fi un reflux gastro esofagian sau o raceala (in contextul tusei). amorteala mainii - lipsa de calciu, pozitie vicioasa in timpul somnului.. mainile si picioarele reci - de 2 zile le simti reci sau asa au fost tot timpul?

maduu03

acum 10 ani

Mainile si picioarele cand e vreme rece afara le am reci mai tot timpul,dar acum e ceva diferit..spre exemplu: cand ma pun la somn , ma trezesc cu batai ale inimii mari si am mainile si picioarele transpirate si foarte reci, plus ca simt si o apasare in zona inimii, obosesc foarte repede si simt ca nu am aer...Am fost la doctorul de familie si a spus ca am spasmofilie..