Ce tratament ar trebui sa iau?

Boli de inima

Postata de danleu cu 13 ani in urma.

Am fost la doctor si a spus ca am aritmie si tensiune!Mi-a dat Enap-10 mg si Metoprolol-25 mg pe zi!A inceput sa-mi amorteasca 2 degete de la mana stanga si am ameteli mari.Am probleme si de echilibru.Nu mai pot conduce masina si greu stau si in stanga,ametesc si am senzatia ca toti copacii de pe sosea imi intra in ochi!Ce ar trebui sa iau ca sa mai atenuez ametelile astea?Ca sa pot ajunge sa-mi fac analizele complete!Va multumesc!

Raspunsuri (1)

alexandra

acum 13 ani

Ar fi bine sa intrerupi tratamentul si sa te vada din nou cardiologul,poate-ti schimba dozajul.Enap-ul scade tensiunea si s-ar putea s-o scada prea mult.