Boala Raynaud si fenomenul Raynaud

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

va rog ajutati-ma si oe mine in urma cu 4 ani am fost diagnosticata sindrom raynaud dar pe ce inaintez in virsta boala se agraveaza acum si picioarele si nasu imi albeste si apoi negresc culoare indigo pielea fetei mi se exfoliaza am tensiune cu tiroida deficienta de iod si doua chisturi pe tiroida sint operata de chist ovarian mi sa extirpat partea dreapta nu stiu ce sa mai cred oare sa fie sindromul raynaud sau sclerodermie va rog sa-mi raspundeti sunt disperata toti s-au saturat de boala mea iar eu sufar in tacere va multumesc

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau din suflet sa ma ajute cineva cu un sfat; imi amorteste degetul mic de la mana stanga,de vreo luna de zile.daca stie cineva ce medicamant sa iau si cum il pot trata? deci nu isi schimba culoarea si nu ma doare.il pot misca dar il simt amortit.rog, cine poate da un sfat,il accept cu interes.