Batai neregulate ale inimii?

Boli de inima

Postata de MembruMobileApp1504112179 cu 6 ani in urma.

Buna ziua.Am 28 ani,iar de ceva timp ma confrunt cu o problema:am un soi de batai neregulate ale inimii,in sensul ca am impresia ca,uneori,inimii mele ii scapa cate o bataie.In ultimele luni fac aceste crize cam in fiecare zi,iar in unele zile dureaza chiar si pana la 40-45 min pana imi revin.Tin sa mentionez ca am fc investigatii in sensul acesta,cred ca peste 20 ekg,4 ecografii,analize sange,tiroida sange si ecografie,radiografie plamani,am avut 2 holtere ekg de 24 ore si tot ce am putut afla este ca am pulsul mai mic decat este normal,adica sub 60 batai.Nu se stiu cauzele.Se mai incadreaza cineva in situatia mea?Nu stiu unde sa mai merg si ce sa fac!

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-ritm-si-conducere/tulburari-de-ritm-cardiac-aritmii-cardiace_150

Alex

acum un an

Salut, da si eu am.ceva asemanator ,doar k la mine chestile astea imi apar intre 5 si 7 dimineata, cu pauza intre pulsati.un puls bate una nu,in schimb daca ma ridic in picioare isi revin pulsatile.si la orice medic am fost miau zis k nu am nimik.nustiu unde sa mai merg.dar mie mi se pare k ceva nu este in regula.multa sanatate tuturor

Muraru vasile adrian

acum o luna

Salut și eu am pățit la fel zeci de ekg și analize și nu găsesc cauza de la puls 50 și batai cu pauza.daca ai găsit ceva te rog sa imi spui