aritmii

Boli de inima Aritmie

Postata de arha cu 13 ani in urma.

Uneori seara, cand ma relaxez dupa o zi de lucru si ma uit la televizor sau citesc fiind asezata la orizontala si incarcand sa adorm simt cum "imi ia inima la galop" niste senzatii extrem de neplacute, un ritm extrem de neregulat si puternic, dureaza cam pana in 5 -10 batai de acest gen apoi revine la normal dar imi da o stare de neliniste si ameteala , eisodul se repeta cam de 3 ori pe seara la intervale de 10-15min, desi stau in pat si ulterior adorm
Aritmie? stres? probleme hormonale?
toata lumea zice ca nu am nimik, EKG normal dar facut inainte sau dupa aceasta stare. tiroida, hipofiza si suprarenale ok, am doar un colesterol marit undeva spre 240
puls intre 75 si 82, tensiune 10-6 sau 11-7. am 33 ani.multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Lucian Lazarut

acum 13 ani

va recomand o monitorizare Holter de 24 ore