Preputul nu se retrage

Boli cu transmitere sexuala

Postata de SC46 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, aseara am avut primul contact sexual fara prezervativ si pentru prima data glandul mi-a "iesit" glandul. Problema este ca preputul nu s-a mai retras nici cand penisul nu mai este in erectia si am dureri foarte mari cand penisul este in erectie si ma jeneaza cand nu este. Intrebarea mea este : e normal ? O sa mi se mai retraga preputul inapoi ?

Multumesc
O zi buna

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul urolog pentru evaluare, singurul in masura sa va raspunda la intrebare.

edy

acum 10 ani

Penisul "desverginat" recent trebuie reacoperit cu pielea respectiva, altfel, capul acestuia este foarte sensibil / dureros la atingere (de imbracaminte etc.)