Ce boli se pot lua prin contact sexual protejat ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de dens cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Ieri am observat faptul ca pe capul penisului (decalotat) mi-au aparut niste bubite mici si rosii, iar numarul acestora a crescut de ieri pana azi(au ajuns la un numar destul de mare). Inca n-au puroiat, nu ma ustura sau ma mananca. Cu 1 zi sau 2 inainte ca acestea sa apara am avut contact sexual protejat cu o persoana care a mai avut pana acum un singur partener. Cu siguranta nu este o problema de igiena pentru ca am grija de mine si de corpul meu si pot spune asta si despre persoana cu care am avut contactul. Din cate m-am documentat inainte sa apelez la acest site poate fi o problema cu spargerea unor capilare, nimic grav. Totusi eu nu prea cred aceasta variata si poate din cei care o sa cititi se va gasi un raspuns relevant. Daca problema persista in urmatoarele zile voi merge la un medic specialist. Multumesc!

Raspunsuri (4)

florin

acum 11 ani

Si eu am avut de la un contact sexual neprotejat (candidoza se numeste). Am intrebat la farmacie, mi-a recomandat o crema Clotrimazol care a costat 5-6lei si a trecut cam in 2 saptamani.

dens

acum 11 ani

Problema e ca la mine a fost protejat.

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Poate fi vorba de o iritatie de contact chiar de la prezervativ sau spermicidul acestuia sau de o micoza a dvs. daca a-ti consumat antibiotice in ultima perioada. Puteti folosi o crema reparatorie gen Cicalfate ( firma Avene) de 2 ori/zi; daca nu se amelioreza in 3-5 zile consultati medicul dermatolog.

dens

acum 11 ani

Multumesc foarte mult pentru sfat!