Cu ce imi afecteaza sarcina un de rezultat PAI1 675 si 844 Pozitiv heterozigot ?

Boli ale sangelui

Postata de MembruMobileApp1470389797 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, in urma pierderii unei sarcini anul trecut la aprox. 8 saptamani, mi s-a recomandat sa fac analize de trombofilie si nu numai, eu ac***a oricum talasemie minora.
In urma analizelor mi-au iesit urmatoarele rezultate:
- MUTATIA FACTORULUI V LEIDEN - negativ
- MUTATIA FACTORULUI XIII ( Val34Leu ) - negativ
- MUTATIE PROTROMBINICA FACTOR II G20210A - negativ
- ANTITROMBINA = 94.3 (val intre 79 - 120)
- HOMOCISTEINA = 7.57 (val intre 5 - 12)
- Rezultat MTHFR C677T - negativ
- Rezultat MTHFR A1298C - negativ
- FERITINA - 30.37 (val intre 15 - 150)
- SIDEREMIE - 59.11 (val intre 37 - 193)
- DDimeri= 0.22 mg/L FEU 0.86
- Rezultat PAI1 675: Pozitiv heterozigot
- Rezultat PAI1 844: Pozitiv heterozigot

Precizez ca sunt insarcinata in 9 saptamani.
Preventiv mi s-a recomandat Aspenter si Magne B6.
Daca se poate sa ma ajutati cu o parere pana ajung la doctor...Multumesc!

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1496688243

acum 6 ani

Buna,

Tocmai ce mi-au iesit si mie aceste analize asemanatoare cu ale tale. Sunt in panica pana merg la un doctor. Imi spui te rog ce riscuri implica PAI1 675 si 844 Pozitiv heterozigot in sarcina? Ai facut vreun tratament anume? AI reusit sa duci sarcina la bun sfarsit cu succes? Multumesc frumos pentru raspuns.