Buna ziua,Ce pot sa fac cu o scadere a trombocitelor (27000) fiicei mele (27 ani)?

Boli ale sangelui Anemie Sangerare Crioglobulinemia Transfuzia sangvina Hemoglobinopatie Leucocitoza Limfocitopenia Limfom Tulburari mieloproliferative Leucemie Pancitopenie Deficit de proteina c Deficit de proteina s Aplazia pura a celulelor rosii
+12
Vezi toate grupurile

Postata de popa07ady cu 5 ani in urma.

De 6 luni mergem la clinica pt.analize,dar nimeni nu spune nimic despre cauza sau un tratament.Aseara a avut singerare la gingie. nu stiu ce sa fac!

Raspunsuri (1)

Nelly28

acum 2 luni

Bună.
Ați depistat?
Este TE. Se produc prea multe trombocite din măduva osoasa. Am și eu acest top de cancer rar. Nu e periculos asta timp cot oei medicamente pt scăderea trombocitelor dar, fiica dvs avea trombocite foarte mărite. Trebuia tratament.