buna ziua

Avortul

Postata de shamyra cu 12 ani in urma.

am si eu o intrebare va rog frumos,sunt diabetica,am descoperit ca sunt insarcinata,din motive personale nu pot pastra sarcina,si as vrea sa stiu daca o intrerupere de sarcina mi-ar afecta cv pe viitor,se poate intampla cv daca recurg la asta?va rog frumos,astept raspuns

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

o intrerupere de sarcina comporta anumite riscuri (tinand cont de procedurile chirurgicale sau nonchirurgicale), decizia va apartine ,veti discuta cu medicul despre antecedentele medicale, vi se vor expune riscurile; se poate beneficia si de o consiliere inaintea efectuarii intreruperii de sarcina.

wise_g1rl

acum 12 ani

si pana la urma ai facut sau nu avort?