buna ziua

Avortul

Postata de alexandru anghel eu cu 12 ani in urma.

buna ziua ma numesc vlad sis am 18 aseara am facut sex cu o fata tot de 18 ani mam protejat cu prezervativ.Prezervativul esteo marca foarte renumita dar m-am ejaculat in el este pozbil so fii lasata insarcinata? prezerrvativul nu era spart ?

Raspunsuri (6)

snickeritza

acum 12 ani

pai ai ejaculat in ea???daca da,este foarte posibil...depinde daca era in perioada fertila.daca exista o posibilitate sa fi ramas,pt orice eventualitate...sa se intereseze urgent de pastila de a 2-a zi!!!

alexandru anghel eu

acum 12 ani

am ejaculat in prezervativ nu in ea

snickeritza

acum 12 ani

atunci n-ai de ce sa-ti faci griji.

alexandru anghel eu

acum 12 ani

am folosit durex si a fost prima oara cand am ejaculat in prezervativ si am mai discutat cu un preten si a zis ca a lasato insarcinata :| si imi era frica

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

prezervativul este o metoda de contraceptie impotriva transmiterii infectiilor pe cale sexuala, cu o rata a esecului de 3-12 la 100 femei/an. exista posibilitatea utilizarii contraceptiei hormonale. in conditiile utilizarii incorecte a metodei de bariera (prezervativ)exista si contraceptivul de urgenta (de a 2-a zi) ce se va lua in primele 72 de ore (3 zile) dupa contactul sexual neprotejat se ia o pastila, iar dupa 12 ore de la 1-a pastila/doza se mai ia înca una.

alexandru anghel eu

acum 12 ani

deci dr.cristian irina nu am pututo lasa insarcinata?