Durere mana stanga

Artrita Osteosarcom

Postata de traian2470134 cu 15 ani in urma.

Buna ziua,
De cateva zile am o problema cu mana stanga si anume o durere persistenta si destul de intensa. Mentionez ca nu m-am lovit deloc, nu mi-am luxat mana, nu am facut miscari gresite cu ea. Totul a inceput brusc acum 5 zile, dimineata,cand m-am trezit cu mana stanga amortita. Am crezut ca am dormit pe ea si imi va trece in cursul zilei. N-a fost deloc asa, amorteala s-a transformat in durere care nu a cedat de atunci. Ma doare toata mana, inclusiv degetele, nu pot inchide pumnul, nu am putere in mana. Am mers la medicul de familie care nu a stiut exact ce as putea avea. Am solicitat un set de analize si o eventuala radiografie. Am facut radiografia respectiva si nu a iesit nimic. Problema e ca radiografia arata starea oaselor si nu a muschilor, a vaselor de sange,etc.....Din cauza durerii nu pot dormi noaptea ( mai ales ca in somn nu miscam prea mult mainile, deci circulatia e diferita fata de cea din cursul zilei ). Am luat cateva pastile de antiinflamatoare, iar acestea mi-au diminuat din durere, insa nu de tot. Am nevoie de un sfat, o parere. Nu stiu unde sa merg, la ce medic sa mai apelez, cine ar putea sa ma ajute, ce sa fac. Nu pot sta asa, ptr. ca eu sunt o persoana activa iar in momentul de fata nu pot face mai nimic cu mana stanga. Va multumesc.

Raspunsuri (16)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Mana amortita se poate datora mai multor cauze. Poate fi artrita (daca e si dureroasa zona amortita), poate fi ceva la inima sau poate fi din cauza spatelui.
Pentru ca la dvs durerea persista, cred ca ar fi bine sa cereti sfatul unui medic reumatolog.
Sanatate maxima!

valentin

acum 13 ani

buna ziua,ma numesc valentin am 36 de ani,am si eu o problema cu mana stanga imi amorteste si ma doare continuu de ceva vreme,am amorteli ca simt ca ma arde,as vrea un raspuns,va multumesc

iop

acum 13 ani

e colagen gen toata lumea e pe jos lacrimogen gen ca e praf si lau ars ca pe polen gen e fenomen

unu

acum 13 ani

Iop ori esti bolnav ori prost

eu

acum 13 ani

e prea prost pt lumea asta, aici se vb teme serioase si el isi bate joc

alexandra

acum 13 ani

Ma doare mana stanga sa o folosesc mana

Razvan

acum 13 ani

Buna,
Am avut si eu aceeasi problema. Am luat Myonal si mi-a trecut in cca 10 zile.
Sanatate!

elena cutean

acum 12 ani

am si eu aceiasi problema si nu am explicati

danandrei

acum 12 ani

Daca sinteti din Iasi Putem discuta la 0770492583

sorina florea

acum 11 ani

Buna seara.Ma doare(junghie)mana stanga rau de cateva zile.Durerea este c-am pe dedesupt pe partea cu venele,cand intind mana ma doare si mai rau.Ce poate fii?Va multumesc.

help

acum 11 ani

Eu am căzut pe mană ieri şi nu se vede nimic dar ma doare mai ales cand o mişc. Mainee ma duc la înot ce pot sa fac?? Vrun sfat, va rog!

Ramona

acum 10 ani

Acelas lucru am patit si eu aveam dureri nesuportabile credeam ca este o simpla durere dar nu era asa durerea a devenit din ce in ce mai rea si am fost la un spital unde am facut niste analize si am aflat ca am cancer numit osteosarcom iar acum urmez un tratament la Sp. Marie Curie din bucuresti si totul este bine pana acum deci va sfstuiesc sa va duceti si sa faceti niste analize pt a fi siguri

Ramona

acum 10 ani

Acelas lucru am patit si eu aveam dureri nesuportabile credeam ca este o simpla durere dar nu era asa durerea a devenit din ce in ce mai rea si am fost la un spital unde am facut niste analize si am aflat ca am cancer numit osteosarcom iar acum urmez un tratament la Sp. Marie Curie din bucuresti si totul este bine pana acum deci va sfstuiesc sa va duceti si sa faceti niste analize pt a fi siguri

Nick

acum 10 ani

Salut
Am patit si eu aceeasi problema si nu imi dau seama de la ce….asa m-am trezit din somn cu durere la osul carlig la mana stanga si nu mai trece. Tu ce ai mai facut? Ai noutati?

denisa

acum 8 ani

Buna ziua.Am 16 ani si am aceleasi simptome ..Nu pot dormi de 3 zile.ce sa fac?

MembruMobileApp328411

acum 6 ani

Buna ziua. Ma numesc Ionut si am 24 de ani. De trei luni de zile merg la sala aproape zilnic. Nu am avut niciun fel de problema până acum 4 zile cand am inceput sa simt o durere pe mana stanga. Ma doare numai cand o intind si incerc sa o ridic. Durerea se simte din partea superioară a cotului pana la incheietura de jos a mainii..ce ar trebui sa fac? Multumesc