nelamurire

Arta de a fi parinte

Postata de b_deea cu 13 ani in urma.

buna ziua. am 20 de ani. am un chist pe ovaru drept de o luna si jumatate. nu am facut tratament. luna asta nu mi-a venit menstruatia decat o scurgere mai inchisa la culoare. acum 2 saptamani am avut un singur contact sexual neprotejat.insa logodnicul meu nu "e terminat inauntru". vreau sa stiu care e cauza intarzierii menstruatiei?exista vreo sansa sa fiu insarcinata?astept raspuns.va multumesc!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Fa-ti un test de sarcina.

raluca

acum 13 ani

Ca sa aflii daca ai ramas sau nu insarcinata iti poti cumpara de la farmacie un test de sarcina sau mergi la un control ginecologic. De ce nu incerci sa-ti faci tratament pentru a scapa de chistul pe care il ai pe ovar? Parerea mea este sa mergi la un control ginecologic.

b_deea

acum 13 ani

mi am facut programare azi.o sa ma duc. nu am facut tratament pt k exista posibilitatea ca acel chist sa se elimine la menstruatie....