revenirea la locul de munca dupa operatia de apendi

Apendicita

Postata de lili_lili cu 12 ani in urma.

buna seara
pe data de 8.11.2011.am facut operatie de apendicita,cu anestezie rahie,am medical pana pe data de 25.11.2011,,initial la exterior operatia arata ca se vindeca,dar pe interior simt inepaturi.intrebarea mea este:dupa aceasta perioada de medical e nevoie sa imi iau inca o sapt de medical ca sa ma refac mai bine(mentionez ca lucrez intr-un mare magazin de incaltaminte si este totusi efort),sau nu mai este nevoie?
va multumesc!
astept rasp dv
cu respect liliana

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă operaţia de apendicectomie s-a efectuat laparoscopic persoana îşi poate relua activităţile obişnuite în 2 săptămâni. Dacă operaţia a fost efectuată pe cale tradiţională persoana se poate reîntoarce la viaţa normală, de obicei, în aproximativ 3 săptămâni.

ivan florin daniel

acum 12 ani

e normal de la trei saptamani de la operatia de apendicita sa revina amorteala in piciorul drept?

vasilica

acum 11 ani

e indicat dupa trei saptamani de la operatia de apendicita sa revin la locul de munca, unde lucrez in piciore timp de 8 ore (intr-o statie Petrom). Am doar 2 saptamani de cand sa scos firele...
Va multumesc!!!