galme dureroase in zona inghinala

Apendicita

Postata de ggemanaru cu 13 ani in urma.

imi apar si dispar dar nu complet ma dor si sunt de marimea unei alune

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună seara,
Aceste " gâlme dureroase în zona inghinală " cum le numesti d-ta , în termeni medicali se numesc " ganglioni " . Ei fac parte din reţeaua limfatică ce reacţionează la orice infecţie ( locală sau generală ) . Mergi neîntârziat la un consult la medicul de familie ,care te va trimite la un specialist si analize medicale , în funcţie de ce va constata la examenul local . Nu tergiversa. Deobicei ganglionii durerosi pledează pentru o afectiune acută , iar cei nedurerosi pt.una cronică .
Sănătate Dr. Emil otesteanu

alexandra

acum 11 ani

Buna ziua,am si eu o intrebare. Mi a aparut o galma in zona inghinala. Nu este mare,si nici nu ma doare. Eu am si hepatita C si sunt sub tratament.

ALEXA

acum 11 ani

Buna ziua,intre zona inghinala si incheietura piciorului simt un nodul care doare foarte tare la atingere si durerea incepe sa coboare in jos pe picior (sunt operata de apendicita) ce ar putea sa fie?de cateva zile nu am pofta de mancare ,ma simt foarte obosita si am ameteli,nu stiu ce sa fac am 17 ani.Astept un raspuns cat mai urgent de la cineva.