am o mica dilema

Apendicita

Postata de andy192 cu 11 ani in urma.

buna ziua, am o problema de cateva zile .am 5 zile de cand am o jena in zona inghinala si simt ca se duce pe muschiul piciorului cu contractii ale muschiului .durerea a fost mai intensa in primele 2 zile iar in cea de a 3a am consultat un chirurg .nu am simtit dureri la atingere decat foarte putin cand lua mana brusc . mi a spus ca nu ar fi cine stie ce si sa iau 3 zile antiinflamatoare iar daca durerea persista sa vin pentru un control mai amanuntit , M a cam ingrijoreaza faptul ca se poate agrava daca este apendicita. mentionez ca nu am febra sau dureri abdominale greata sau varsaturi decat scaune moi

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa respectati indicatiile medicului chirurg si sa efectuati investigatii suplimentare (ecografie abdominala , analize de laborator, etc). Acestea vor orienta spre un diagnostic.