Ajutor!!!

Apendicita

Postata de Ayska cu 13 ani in urma.

De 6 Sapt ma doare in partea dreapta jos (aproape de osul bazinului ) dar iradiaza la coapsa dreaptasi la piciorul drept.Cand fac miscare nu am absolut nicio durere dar cand stau jos sau nemiscata ma doare rau. Pot sa spun ca viata mea este afectata. Mor de frica din cauza apendicitai. Dar mai nou ma doare si in partea stanga (rar) . Am ajuns sa imi fie frica si sa fiu obsedata dee aceasta boala. Nu pot merge nici pe afara de frica ca se ,,activeaza,,peritonita. Va rog ajutati-ma. O fi apendicita sau am mai degraba durerea din cauza psihicului. Mentionez ca mi-am facut testul cu palparea si piciorul dar eu nu sunt medic si nu-mi dau seama.Multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

TEO

acum 13 ani

Daca stai de 6 saptamani cu durere si frica sa mergi la dr, inseamna ca iti meriti soarta. Cred ca ar trebui sa-ti fie frica sa stai fara sa stii ce ai. Nici un dr nu-ti poate pune un diagnostic corect pe nevazute, dar-mi-te sa-ti dea tratament. Mergi la dr, nu mai tergiversa. Sanatate.

Ayska

acum 13 ani

Da, dar am fost . Mi-a zis doar ca am probleme cu bila. Dar eu nu cred. Va rog nu ma judecati.

Iuli

acum 13 ani

Ar putea fi o apendicita cronica, dar aceasta este una din cele mai banale si usoare afectiuni posibile. Orice altceva ar trebui sa va sperie mult mai rau decat apendicita. Eu cred deci ca poate fi ori o apendicita, ori poate un ovar inflamat, ori o impresie psihica.

Ayska

acum 13 ani

Deci chiar pot sa am boala asta ingrozitoare? Poate pentru voi e banala, chiar usoara dar nu pentru mine.