Tremur in tot corpul fara oprire si control!

Anxietate

Postata de Voicurzv cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Tocmai ce am de trecut de 5minute printr-o stare de tremurat fara control!
M-am trezit in aceasta dimineata din senin,si la cateva minute a inceput sa imi tremure tot corpul fara control timp de aprox 20minute.Am avut o senzatie de frica,deoarece imi e frica sa nu am probleme cu inima.Am mai avut aceste simptome si cu 4saptamani in urma!As vrea sa stiu daca cineva a avut asa ceva si cum s-a tratat!Multumesc!

Raspunsuri (5)

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Buna seara! Ceea ce descrieti sunt atacuri de panica, pentru care se recomanda psihoterapie. Daca doriti sa discutam mai amanuntit, imi puteti scrie la adresa [email protected]

Utilizator11536720461

acum 5 ani

pt.anxietate sunt mai multe simptome..du-te, vezi cum iti lucreaza splina si daca ai mana stanga rece cand ti se intampla mai ales cand e rece afara..daca te mai ajuta rasp

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 8 ani

Buna ziua,

Voicurzv, indicat ar fi sa faceti un control medical. Daca se constata ca nu sunt probleme medicale ar putea fi o manifestare a anxietatii, situatie in care puteti apela un psiholog pentru sedinte de psihoterapie. Acestea se pot tine la cabinet dar si online, efectele fiind la fel de bune:
http://www.psihoutil.ro/bine-ati-venit/psihoterapia-online-a-anxietatii/
Informatii despre anxietate puteti citi accesand link-ul:
http://www.psihoutil.ro/psihoterapie-cognitiv-si-comportamentala/anxietate/
Daca aveti si alte intrebari, puteti sa-mi scrieti.
Toate cele bune!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro

adyyyy

acum 6 ani

Salut ai gasit cauza ?aceasi problema p am si eu si nu stiu ce sa fac . Astept un raspuns multumesc

Utilizator11592171986

acum 3 ani

stai drept , mainile pe sold , timp de 1 minut! ajuta foarte mult. pentru a evita astfel de probleme ,alergati zilnic 30 de minute!"