Hipotensiune ?

Anemie

Postata de Mirela cu 11 luni in urma.

Am tensiune mereu mica, de ex la ora 15 îmi apare 96/58/60. Am și mici amețeli uneori și îmi mai vajaie urechile. Menționez ca înregistrez tensiunea asta după o cafea băută, iar dimineața parca a fost putin mai mare prima, 106.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este important sa discutati cu un cardiolog despre simptomele dumneavoastra si despre tensiunea arteriala scazuta. Medicul poate recomanda teste si examinari pentru a determina cauza tensiunii arteriale scazute precum si tratament adecvat tratamentul adecvat,

Va recomandam sa va programati la un cardiolog: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/hipotensiunea-arteriala_175