va rog sa imi spuneti ce am .

Afectiunile pielii la copii

Postata de stefan.dumi cu 12 ani in urma.

la inceput mi-au iesit niste bubite cu apa pe mana la incheietura si intr degete si mam scarpinat si acum ma mananca tot corpu . ma scarpin pana la sange ce oare sa fie si pe fata nu mi-a iesit va rog daca imi puteti spune ceva ce am si un tratament . ms asta amde cateva luni si cred ca nu ii raie ca am dormit si cu cineva .VA ROG SA IMI SPUNETI OARE CE AM SI CE SA IAU .MULTUMESC ;)

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Dupa cum descrieti leziunile , modul de aparitie si accentuarea in decurs de citeva luni, poate fi vorba chiar de raie. Nu a-ti precizat daca va maninca mai mult seara si la caldura si daca se mai scarpina cineva din casa. Tratamentul in acest caz este deparazitant, dar numai dupa un consult dermatologic, care sa puna dg. de certitudine.

stefan.dumi

acum 12 ani

de scarpinat parca la rece mai tare imi vine sa ma scarpin si mai mult seara ma scarpin . imi spuneti ceva un tratament . multumesc foarte mult

vassy

acum 12 ani

cumpara crema scabex impotriva scabiei si dati cu ea
intrb farmacistul