Bube pe corp de la paraziti. cum poti scapa de ele?

Afectiunile pielii la copii

Postata de cami.g cu 10 ani in urma.

Buna seara!
Am un baietel de 1 an si 9 luni caruia i-au iesit la examenul coproparazitologic paraziti - oua de ascaris.Problema este ca de 1 luna de zile ii ies bube pe corp asemanatoare cu muscaturile de tantar si se scarpina foarte tare . Nu reusim sa scapam de ele desi am urmat tratament cu zentel .Ar putea aceste bube sa apara de la toxinele eliminate de paraziti si daca da,cum am putea sa scapam de ele deoarece ii ies la fiecare 2 zile si se vindeca f. greu...
Va multumesc !

Raspunsuri (7)

buna

acum 10 ani

poate sa fie d ela zentel, care e o otrava. Daca au aparut de abia dupa "tratament" este foarte sigur. Exista tratamente naturiste si homeopate pt. ascarizi. Acestea nu fac rau.

cami.g

acum 10 ani

Multumesc pt. raspuns ! Bubitele au aparut cam la 5 zile dupa tratament.Ce tratamente naturiste as putea sa folosesc ?Ar mai trebui sa ii dau o doza de zentel peste 3 zile ,ar fi indicat sa nu i-o mai administrez ?Cand am inceput tratamentul cu zentel nu stiam sigur ca are paraziti dar ii mirosea gurita si am inteles ca acest lucru se intampla din cauza lor.Analizele le-am facut dupa ce au aparut bubitele...

Florentina Sandu

acum 10 ani

Pachetul cu capsule de nuca neagra, pelin si cuisoare ai incercat?

Florentina Sandu

acum 10 ani

Pachetul cu capsule de nuca neagra, pelin si cuisoare ai incercat?

cami.g

acum 10 ani

Voi incerca si aceste capsule daca urmatoarele analize la coproparazitologic ,pe care va trebui sa le refac peste 7 zile, nu vor iesi bune .Sper ca bubitele sa fie de la zentel si nu de la toxinele parazitilor pt ca atunci nu stiu cum vom mai scapa de ei.

Florentina Sandu

acum 10 ani

Cami iti recomand sa citesti cartea dr Hulda Clark - Vindecarea tuturor formelor de cancer. Nu trebuie sa te sperii, nu e ceea ce pare, insa acolo vezi exact modul cum trebuie eliminati paraziti si ce regim de viata trebuie sa urmezi pe perioada tramentului.. Te poti informa si de deparazitarea animalelor de companie..

Este extraordinara aceasta carte, ti-o recomand cu drag

Diana sh atat

acum 8 ani

Si eu am bube pe burta ,spate si gat de Duminica seara si nu mi sau dus dar nici nu sau retras si ma mananca va rog datimi recomandari nu este varicela nici pojar nici alergie va multumesc!!!!!