operat de prostata

Afectiuni prostata

Postata de SORINA_C cu 12 ani in urma.

buna , tatal meu in varsta de 65 de ani a fost operat de adenom de prostata si dupa 1 sapt de la operatie i sa scos sonda si nu poate goli vezica urinara, doar 20 % se goleste ,intrebarea mea este ce e de facut in asemenea situatie?

Raspunsuri (5)

SORINA_C

acum 12 ani

va avea mereu sonda ?atunci operatia nu ia fost de nici un folos ? va mai putea urina fara sonda?

Buna

acum 12 ani

Buna Sorina, contacteaza-ma pe email la "***" (la yahoo) si iti spun cum sa il ajuti in mod rapid pe tatal tau.

SORINA_C

acum 12 ani

ati primit mailul?

SORINA_C

acum 12 ani

ms,am trimis un mesaj

Laurentiu

acum 10 ani

Buna.Si tatal meu urmeaza sa fie operat de adenom de prostata.De doua saptamani au inceput sa apara problemele mai suparatoare.Nu mai putea urina ,dupa ce am fost la medic i-a fost prescris tratament medicamentos,dar,nimic.Dupa 2 saptamani,dupa ce i sa zis ca se va rezolva si i sa scos sonda ,pus sonda ,a ramas tot cu ea si acum trebuie operat deoarece nu raspunde la tratament.Ceva sfaturi,va rog?