Am fost diagnosticat cu cataracta hipermatura?

Afectiuni oculare

Postata de Utilizator11583857675 cu 4 ani in urma.

Bună ziua tatăl meu nu mai vede de 2 ani vede totul ca o umbra și oameni ai vede doar o umbra. Am fost la un control și ni sa spus ca operația nu se mai poate face pt ca ochiul este foarte afectat și riscul operației este foarte mare. As vrea sa știu totuși dacă se mai poate opere acesta cataracta hipermatura?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sanatatea-ochilor/cataracta-cauze-tipuri-si-tratament_15070