Durere in zona cervicala cu radiere in piept

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de zeno1983 cu 10 ani in urma.

Am 30 de ani si de cateva saptamani a inceput sa-mi pocneasca foarte ciudat umarul stang apoi a aparut o durere in zona cervicala. Problema e ca acum, pe langa aceste dureri, simt si intepaturi in zona pieptului. Partea ciudata e ca atunci cand sunt asezat sau stau intins pe pat nu simt aceste intepaturi din zona pieptului nici durerile nu sunt asa de mari ci numai cand stau in picioare. Ce ar putea fii? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cu mare probabilitate, durerile au origine musculoscheletala.
Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare.

zeno1983

acum 10 ani

Multumesc mult!