Acesta este raspunsul la RMN Imi poate zice cineva daca am sau nu voie sa mai lucrez pe santier??

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Utilizator11561658010 cu 4 ani in urma.

Rezultat:

Reducere a lordozei lombare fiziologice.
Aliniamentul si inaltimea corpilor vertebrali sunt pastrate.
Mici hernii intrasomatice anturate de discrete modificari reactiv-edematoase intraspongioase la nivelul platourilor vertebrale adiacente discului L4.
Deshidratare partiala a discului L4.
Usoare prolapsuri discale L4 si L5, fara atingeri radiculare evidente.
Canalul rahidian nu prezinta stenoze.
Fara anomalii de semnal la nivelul conului medular.

Concluzii: Mici hernii intrasomatice cu caracter acut la nivelul platourilor vertebrale adiacente discului L4. Usoare prolapsuri discale L4 si L5, fara atingeri radiculare.

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 4 ani

Un răspuns autorizat, de care se va ține seama poate să vă dea numai Medicina muncii. Ceea ce vreau eu să vă spun este că problema dumneavoastri trebuie tratată și se poate trata .
dr Petre Mureșan