Ganglioni inflamati in spatele urechii

Afectiuni ale urechii

Postata de Dassa cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am observat ieri, in spatele urechii stangi, ca ganglionul mi s-a umflat. Nu ma doare, e tare si nu se misca.
Tin sa mentionez ca in acea parte am avut puroi in gat, tratat doar cu Paracetamol, care trece si apare iar, acum nefiind prezent si de asemenea, imi creste o masea de minte tot pe partea stanga (am 19 ani, in caz ca ar conta varsta).
Poate fi ceva grav?
Ar fi ok daca as incepe sa iau Augmentin?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Matioc Anamaria

acum 10 ani

Cred ca ar fi bine sa te consulte un medic specialist ORL sau măcar medicul de familie care sa stabilească indicațiilor terapeutice in funcție de datele clinice si eventual sa stabilească un plan de investigatii.