acufene pulsatile

Afectiuni ale urechii

Postata de Olivia1303 cu 9 ani in urma.

buna ziua, am 23 ani, de mai mult timp am in urechea stinga zgomot in ritmul batailor inimii (acufene pulsatile). Des ma confrunt cu dureri de cap, ameteli, etc. Poate fi doar din cauza unei afectiuni vasculare sau pot fi si alte cauze? Cit de urgenta este prezentarea la medic?

Raspunsuri (1)

Utilizator11576358341

acum 4 ani

Și eu am 23 de ani, acufene pulsatile în urechea stângă... Și otalgie. Cred că am o otită medie.