10 milioane de europeni isi vor pierde auzul. Esti si tu printre ei?

Afectiuni ale urechii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

...ce ma fac? Doar si eu ascult muzica in casti fiecare zi de acasa pana la serviciu :( Oare exista vreo solutie care ar combina placerea de a asculta muzica si faptul de a fi sanatos facand aceasta?

Raspunsuri (5)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna Cristina
Eu din cate am inteles depinte tonalitatea cu care asculti muzica, stiu ca de multe ori preferi sa dai cat mai tare muzica pt a nu auzi ce se discuta in jurul tau dar cred ca daca asculti la un volum normal nu apar probleme.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

DE UN AN IAU ANTIBIOTICE CATE 10 ZILE LUNAR SA TRATEZ O SINUSITA MAXILARA SI NICI UN REZULTAT.SUNT BINE O ZI, DOUA , ADICA AM MIROS , GUST SI NU MAI CURGE NASUL , APOI TREBUIE DIN NOU ANTIBIOTIC. CE E DE FACUT?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi se anfuda frcvent urechile,nu aud clar,daca strig mi se formeza un zgomot an urechi si ametesc.ce ami puteti recomanda?

Roxana126151217

acum 14 ani

buna,

exista casti speciale care-ti permit sa asculti muzica asa cum vrei fara sa-ti fie afectat in niciun fel auzul
exista solutii care sa-ti apare auzul in orice activitate:
- mediu poluat fonic (ex: vanatoare, industria grea, etc)
- cluburi, discoteci, baruri cu muzica data prea tare
- scufundari subacvatice, etc

ecaterina.pistol

acum 14 ani

am facut cofoza hipoacuzie de perceptie profunda.sant disperata nici proteza nu ma mai poate ajuta.ce pot face sami recapat cat de cat auzul nu pot trai asa.va rog e adevarat ca celulele stem pot reda auzul persoanelor cu hipoacuzie prin interventie chirurgicala/?/ast rs dv multa multa sanatate.messul meu ottono_ottono