sa fie oare nisip la rinichi?

Afectiuni ale rinichilor

Postata de artystu cu 11 ani in urma.

Buna ziua. De vreo 3-4 saptamani am observat dimineata cand ma trezesc ca ma cam deranjeaza partea dreapta,spate (rinichiul drept spun,eu).
Este interesant ca acea mica durere nu mai persista cand ma ridic din pat doar atunci cand stau in mod special pe partea dreapta si intins in pat.
Ce ar putea sa fie oare?
Un sfat,o idee ar fi bine venita.
Va multumesc pt.timpul acordat.
O zi buna in continuare.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru a putea face diferenta intre o durere musculoscheletala si cea reno- ureterala( examen obiectiv , ecografie abdominala).

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru a putea face diferenta intre o durere musculoscheletala si cea reno- ureterala( examen obiectiv , ecografie abdominala).