despre sondare

Afectiuni ale rinichilor

Postata de daniel_simona15 cu 10 ani in urma.

buna vreau sa va intreb si eu am problema cu urinatul si ma sondez singur o data pe luna folosesc si un gel cu lidocaina este bine sa il introduc gelu in uretra sau sa ung sonda si daca este daunator gelu

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, puteti utiliza gelul cu lidocaina...este chiar recomandat.

daniel_simona15

acum 10 ani

vreau sa imi spuneti daca este bine sa ma sondez singur si gelul cu lidocaina sa il introduc inauntru sau sa dau pe sonda astept raspuns

daniel

acum 9 ani

vreau sa imi spueti dar este binne sa ma sondez singur sa nu ma duc la medic sau asistente special pentru sondarea urinara astep va rog raspuns