avc

Accidentul vascular cerebral

Postata de cristina_simion cu 12 ani in urma.

mama a facut un avc hemoragic si ni s-a spus ca este neoperabil pt ca este profund chiar asa sa fie? si dupa vreo 18 ore de la producere a inceput sa faca febra cand sa ne asteptam sa scada?":dupa 48 de ore a reactionat adica a miscat usor mainile si picioarele ochii ii avea intredeschisi si misca globii oculari mai ales stangul azi la 72 de ore avea febra si nu a reactionat.medicii ne-au spus in prima faza ca nu are sanse dar dupa progresele ei au spus ca diagnosticul este rezervat. persoane care s-au confruntat cu asa ceva zic ca exista speranta si eu cred acum la fel dar vreau sa stiu ce semne arata ca isi revie ca febra inca nu cedeaza si simt ca ea este prezenta in spatele inactivitatii expresiei ei si sufar gandindu-ma la cat de speriata este

Raspunsuri (3)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Daca e profund intradevar nu prea are beneficiu operator...
In legatura cu starea ei nu stiu ce sa-ti spun, medicii de la spital ce au zis?
Oricum, mai e si Dumnezeu acolo sus, rugati-va sa treaca peste asta.
Nu va pierdeti speranta! Sanatate!

cristina_simion

acum 12 ani

mersi acum decat in dumnezeu ne este speranta si in ea ca ne-a arat ca lupta

ancutza_valy

acum 11 ani

cristina si mama mea a suferit un accident cerebral cu inundare si a ramas cu parilizie pe partea dreapta, doctorii i-au dat 2% sanse de supravietuire dar dupa cateva zile de coma si-a revenit a inceput sa vorbeasca destul de bine, manaca bine, dar din pacate a cazut intr-o depresie cumplita si refuza recuperarea. plange mult pentru ca ea era o femeie independenta si acum nu se poate misca. e foarte greu da ai multumesc lui dumnezeu ca traieste. roagate mult ca dumnezeu e mare si are grija de toti. multa sanatate, rabdare si bafta.