Buna dimineața am o întrebare?

Sarcina

Postata de Mihaela cu o luna in urma.

Pe data de 22 am avut menstruația pana pe 28 și mi sa oprit pe 29 am avut contact sexual neprotejat și azi dimineață am avut grețuri și vărsături asa amare și amar în gura este posibil sa fiu însărcinată?

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

In general, simptomele de sarcina pot fi resimtite dupa o saptamana sau mai mult de la conceptie, nu imediat dupa contact. Totusi, greata si varsaturile pot fi un semn al sarcinii, dar si al unor afectiuni, cum ar fi gripa sau indigestia. Daca va confruntati cu aceste simptome, este recomandat sa luati in considerare un test de sarcina sau sa vorbiti cu un medic.

Retineti ca numai un test de sarcina sau o vizita la medic va poate confirma daca sunteti insarcinata sau nu.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Diverse/starile-de-greata-particularitati-medicale_7448
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/totul-despre-testele-de-sarcina_1326

Mihaela

acum o luna

Bine va mulțumesc frumos

Mihaela

acum o luna

Și urinez foarte des