Cadere par foarte grava 22 ani, ma poate ajuta cineva?

Frumusete si intretinere

Postata de Utilizator11643726550 cu 2 ani in urma.

Buna ziua, am o problema foarte grava legata de caderea parului. Am 22 ani, sunt baiat, si parul a inceput de vreo 2 ani sa mi cada in zona din fata acolo in parti dupa care a inceput sa mi cada si din crestetul capului iar de ceva vreme imi cade chiar si din firele de la spatele capului adica de la ceafa sau de pe langa urechi unde sunt perciunii, zona in care nu cade absolut nimanui parul nici macar persoanelor batrane plus faptu ca paru are o textura foarte uscata e foarte aspru si nu are pic de sebum, tatal meu are 55 ani si nu are chelie tin sa mentionez lucru asta si inca cateva lucruri: pana de curand beam foarte putina apa si multe sucuri, mancam destul de mult mc si kfc si fast food in general, foarte multe dulciuri si nu dorm suficient. Inca un lucru care ar fi de mentionat e ca am cateva carii in gura, ma gandesc ca exista posibilitatea ca acele canale cariate ale dintilor sa transmita toxine catre foliculii de par habar nu am, am incercat si tratamente anti cadere, am incercat si sa stau 7-8 luni fara a da parul cu absolut nimic nici feon plca fixativ spuma pudra absolut nimic nimic iar acesta a tot continuat sa cada, astept parerile voastre

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/alopecia-la-barbati-exista-tratament-impotriva-caderii-paruluii_16502

Utilizator11643726550

acum 2 ani

La ce fel de doctor