Cu ce pot inlocui anticoncepționale Ricevidon?

Contraceptie

Postata de Nicoleta cu 3 luni in urma.

Cu ce pot inlocui anticoncepționale Ricevidon. Daca nu le gasesc de 2 saptamani?
Nu am probleme de sănătate doar ca iau pastile de tensiune.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Inlocuirea pilulelor contraceptive Ricevidon ar trebui facuta cu ajutorul unui specialist, deoarece toate medicamentele anticonceptionale nu sunt identice si contin doze diferite de hormoni. Totusi, alte alternative ar putea fi Microgynon, Rigevidon sau Logest. Asigurati-va ca obtineti sfatul medicului inainte de a face orice modificari.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metode-contraceptive-tot-ce-trebuie-sa-stii-pentru-a-face-cea-mai-sanato_17259
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/anticonceptionalele-intrebari-frecvente_1186