Durerii ovare ......?

Chisturi ovariene

Postata de SONYA cu 3 luni in urma.

Bună.Am o durere la ovarul drept de parca m-ar strânge ceva nu știu ce sa fac sunt spre finalul ciclului a 4 a zi și curge doar sange maro.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Durerea de ovar poate fi cauzata de o varietate de probleme, care pot fi de la simple chisturi ovariene, la endometrioza, sau evenimente mai grave, cum ar fi un chist ovarian rupt sau o sarcina ectopica. Sangerarea maronie poate fi un semn de sfarsit de ciclu menstrual, dar daca este insotita de durere puternica, ati putea sa aveti o problema mai serioasa. Va recomandam sa mergeti la un medic ginecolog cat mai curand posibil.

Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/lucruri-pe-care-trebuie-sa-le-stie-orice-femeie-despre-chisturile-ovarie_15542
sfatulmedicului.ro/Endometrioza/endometrioza-proliferare-endomentru-generalitati_1110