Vreau să știu dacă este cancer?

Cancer

Postata de Filcovschi Tatiana cu o luna in urma.

Am fost operata cu un an în urmă, ginecologie,mi sa scos uterul,akum am ceva singerari,poate sa fie cancer?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Sangerarile pe care le experimentati pot fi cauzate de mai multi factori, nu numai cancer. Pot fi cauzate de o infectie, de un dezechilibru hormonal sau de o leziune la nivelul vaginului.

Este important sa consultati un medic ginecologic pentru a identifica cauza exacta.

Singura metoda sigura de a sti daca este cancer este prin investigatii medicale specializate, care pot include teste de sange, ecografii, tomografii computerizate (CT), rezonante magnetice (RMN) sau biopsie.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/efectele-histerectomiei_14838
sfatulmedicului.ro/Cancer-al-organelor-genitale/simptomele-precoce-ale-cancerului-vaginal_17512

Va dorim multa sanatate!