Daca este ceva normal sau i sa mai jntamplat cuiva?

Cancer

Postata de Angelica cu un an in urma.

Buna ziua,tatal meu a fost diagnosticat acum 6ani cu cancer de colon(operat)iar in urma cu 3luni i sa facut anus contra naturii.precizez ca este in metastaza,deoarece i sa ectins si pelvin si abdomen partea de jos.a facut citostatice iar acum a zis medicul sa mai incerce sa l stopeze putin cu pastile citostatice.intrebarea este urmatoarea:de 4zile este cu diaree continuua iar aseara chiar daca are anus contra naturii a facut putin si pe dos.ar putea fi o complicatie ,infectie ceva sau ceva mai rau?a mai patit poate cineva?multumesc

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu un medic oncolog despre aceste simptome, deoarece acestea pot afecta starea generala de sanatate si pot necesita tratament imediat.

Va recomandam sa va programati la un medic oncolog:https://www.clickmed.ro/medic/oncologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Cancer/tratamentul-cancerului-de-colon-combaterea-efectelor-secundare_10719
sfatulmedicului.ro/Cancer/stadiile-cancerului-de-colon_10724
sfatulmedicului.ro/Cancer/durerea-asociata-cancerului_6057