Ce pot face ce pot sa iau?

Boli genitale feminine

Postata de Albinaru Nicoleta cu o luna in urma.

Am o durere vaginală și usturime jos ce puteți să-mi recomandați

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Este posibil sa fie vorba despre o infectie vaginala, poate candidoza sau alt tip de infectie.

Va recomandam sa folositi produse de igiena intima cu pH neutru sau specific pentru zonele sensibile. Puteti incerca si unguente sau creme cu efect calmant, insa cel mai bine ar fi sa va adresati unui medic, intrucat exista multe bacterii rezistente la antibiotice.

Nu uitati ca auto-medicamentatia poate face mai mult rau decat bine

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ginecologie.

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/cat-de-periculoase-pot-fi-infectiile-vaginalei_16290
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/topul-celor-mai-eficiente-remedii-naturale-contra-infectiilor-vaginale_15306
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/tratament-candidoza-vaginala_10828
sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/10-metode-practice-pentru-prevenirea-candidozelor-vaginale_5802

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.

Albinaru Nicoleta

acum o luna

Vrea să-mi spuneți ce să fac