Bună.Cum pot scăpa de această iritație ?

Boli de piele

Postata de Maria Denisa cu 2 luni in urma.

De vreo lună mi-o apărut niște vezicule albe ușor cenușii care îmi mai provoacă mâncărimi câteodată.Ce este mai exact și ce aș putea să folosesc să îmi treacă.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Pentru cazuri de acest tip, este mai bine sa consultati un medic, deoarece el poate diagnostica corect starea dumneavoastra. Simptomele pe care le descrieti ar putea fi alergii, eczeme, urticarii sau alte afectiuni ale pielii. Insa, fara un examen fizic sau teste suplimentare, este greu de spus cu precizie.

Daca iritatia persista sau se agraveaza, este bine sa mergeti la un medic dermatolog sau alergolog. Ei va pot recomanda tratamentul adecvat.

Pana atunci, evitati sa va scarpinati si mentineti zona curata si hidratata.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/veziculele-leziuni-tegumentare-cu-continut-lichid-basica-cu-lichid_1399
sfatulmedicului.ro/Alergiile/urticariile_828
sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/eczema-dishidrozica-vezicule-pe-maini-si-picioare_18654

Va dorim insanatosire grabnica!