Amețeală după rahianestezie și oboseala operatie hernie?

Ameteala

Postata de Utilizator11713445287 cu 3 saptamani in urma.

Salut. Am fost operat acum 9 zile de zile de hernie inghinala. Operatia e ok. Am stat internat 4 zile. Evident nu prea am dormit în spital. Și după.operatie am ajuns sa am niste stări de amețeală ușoară când stau in fund sau merg. Doctorii spun că ar fi de la rahianestezie combinat cu efectul de nesomn și refacere a organismului. Și că trebuie să beau multa apa și să dorm..încă mă simt obosit. Mai puțin de când am început să dorm cate 10-11 ore de ex azi noapte. Întrebarea mea este, se vor remite aceste stări de amețeală ușoare mai ales când merg?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Starile de ameteala ar trebui sa se remita pe masura ce corpul dvs. se recupereaza dupa interventia chirurgicala si incepeti sa dormiti suficient. Rahianestezia si privarea de somn pot avea efecte secundare precum ameteala si oboseala.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Diverse/anestezia-tipuri-riscuri-si-efecte-adverse_19190
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/complicatii-si-probleme-dupa-o-interventie-chirurgicala_7288
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/senzatia-de-ameteala-cauze_9117
sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/7-afectiuni-pe-care-le-semnaleaza-ameteala_15906