Cu ce pot inlocui Rivotril?

Afectiuni si tulburari cardiovasculare

Postata de Marian cu 11 luni in urma.

INLOCUITOR LUI RIVOTRIL .. CĂ NU SE GASEȘTE .. AM UN AVC ..DE 9 ANI ..AM LUAT CĂTE O PASTILĂ ?

Raspunsuri (1)

acum 10 luni

Buna ziua,

Inlocuirea unui medicament precum Rivotril (cu substanta activa clonazepam) trebuie facuta sub supravegherea unui medic calificat. Este important sa contactati medicul dumneavoastra sau un specialist in neurologie pentru a discuta despre inlocuirea medicamentului mentionat. Ei vor putea evalua starea dumneavoastra medicala, antecedentele medicale si vor lua in considerare orice conditii preexistente pentru a alege cea mai potrivita alternativa.

Va recomandam sa programati pacientul la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Accidentul-vascular-cerebral/reabilitarea-post-accident-vascular-cerebral_335
sfatulmedicului.ro/Accidentul-vascular-cerebral/performanta-in-reabilitarea-post-avc-cu-ajutorul-recuperarii-robotizate_16576

Multa sanatate!