Test de sarcina îmi arată 2 luni una alba și una roșie ?

Sarcina

Postata de Eudochia cu o luna in urma.

Buna Ziua sunt atît de confuză și emoționantă spuneți va rog am făcut un test de sarcina îmi arată 2 luni una alba și una roșie ..puțin de tot se vede ce alba ce poate fii va rog un răspuns cît mai rapid

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Rezultatul unui test de sarcina variaza in functie de modelul acestuia, dar, in general, daca apar doua linii (indiferent de culoare), acest lucru indica prezenta sarcinii. O linie palida sau greu vizibila poate fi cauzata de faptul ca acest test a fost efectuat destul de devreme, iar nivelul hormonului HCG (detectat de testul de sarcina) este inca destul de scazut.

Va recomandam sa refaceti testul dupa cateva zile sau sa consultati un medic ginecolog pentru confirmare.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/cand-si-cum-se-poate-efectua-un-test-de-sarcinai_19272