scurgere vaginala in sarcina?

Sarcina

Postata de cynthia cu o luna in urma.

am fost azi la ginecolog pentru ca deja am trecut de termen si de cand mo controlat am o scurgere maronie si ma doare sub burta si spatele din ce cauza poate fi

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Aceasta scurgere vaginala maronie in sarcina, impreuna cu durerea de burta si de spate, ar putea indica o complicatie precum o amenintare de avort spontan sau o problema cu placenta (precum placenta praevia sau detasarea placentei). Cu toate acestea, nu trebuie sa va alarmati, deoarece poate fi ceva normal. In unele cazuri, sangerarea poate aparea dupa un control ginecologic sau contact sexual, deoarece colul uterin este mai sensibil in timpul sarcinii.

Este esential sa comunicati cu medicul despre aceste simptome, deoarece doar el poate face o evaluare corecta si va poate recomanda investigatii suplimentare daca este necesar.

Daca doriti si o alta opinie medicala, alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-placentare/placenta-previa_1045